Someljė studijų programa

Someljė studijų programa

Data ir laikas:

2023 Rugsėjis

Vieta:

Stumbrų g. 15, Vilnius

Kaina:

1250 €

Apimtis:

120 - 144 akad. val.

Registruotis

Aprašymas

Someljė studijų programa yra suskirstyta į tris semestrus. Semestrai trunka iki 4 mėnesių, po kiekvieno iš jų laikomas egzaminas. Bendra studijų trukmė – pusantrų metų. Studijas galima nutraukti po kiekvieno semestro ir prisijungti prie kitos grupės po pusmečio.

Kiekvieną paskaitą degustuojami 4-6 vynai ar kiti gėrimai. Per visą kursą (3 semestrus) degustuojama apie 300 skirtingų vynų. 

Kartu su išsamiomis vyno paskaitomis galite pasirinkti ir dvi iš siūlomų paskaitų apie kitus gėrimus (sakę, tekilą, kavą, arbatą ir pan.). Studentai taip pat gauna nuolaidas į kitus industrijos renginius - Vyno ir desertų derinių čempionatą, Vyno dienas ir kit. 

Mokomoji medžiaga: studentai gauna dalomąją medžiagą, vynų vertinimo lentelę, mokyklos atributiką ir šešias degustacines taures.


Sertifikatas: išlaikiusiems egzaminus įteikiamas Someljė mokyklos baigimo pažymėjimas, kuris yra pripažįstamas Lietuvos someljė asociacijos, ir Someljė mokyklos ženkliukas.

Studentai: studentais gali būti visi 20 metų turintys vyno mėgėjai bei industrijos profesionalai. Studijos vyksta lietuvių kalba. 

Programa

I semestras. Pasaulio vyno įvairovė (vyną gaminančios šalys, klimatas, vyno regionai, vynuogės, gamybos būdai), praktinė vyno ir maisto derinimo paskaita. Degustauojama po 4-6 vynus, iliustruojančius paskaitos temą. 

II semestras. Variacijos ir individualumas (vyno stiliaus skirtumai ir priežastys, nacionalinės vynuogės), susipažinimas su stipriaisiais gėrimais, alkoholio įstatymais bei apie alkoholį ir jo įtaką sveikatai. Praktinis užsiėmimas restorane - vynas ir skirtinga mėsa.

III semestras. Geriausias pasaulio vynas (kokybiniai skirtumai svarbiausiuose vyno regionuose). Vynas ir ekonomika, gilinamasi į viskio ir konjako gėrimus, vyną ir kultūrą (menas, muzika, literatūra). Praktinis užsiėmimas restorane.

Papildomos atvirosios paskaitos

Alus, vyno ir sūrio derinimas, arbata, kava, vyno pateikimas, meniu sudarymas, vanduo ir jo derinimas su vynu, sakė ir kt.

Dėstytojai

Someljė mokyklos paskaitas dėsto geriausi vyno ekspertai šalyje, įvairių čempionatų laureatai. Su jais susipažinti galite ČIA

Kursų datos:

I-ojo semestro pradžia -  2023 m. rugsėjis (tiksli data bus paskelbta netrukus), paskaitos vyks kartą per savaitę, nuo 18:00 val. iki 20:30 val.

II-ojo semestro pradžia - 2023 m. rugsėjis (tiksli data bus paskelbta netrukus), paskaitos vyks kartą per savaitę, nuo 18:00 val. iki 20:30 val.

III-ojo semestro pradžia - 2023 m. rugsėjis (tiksli data bus paskelbta netrukus), paskaitos vyks kartą per savaitę, nuo 18:00 val. iki 20:30 val.

Kaina

Someljė studijų kaina:

€1250 už I-ąjį semestrą
€1250 už II-ąjį semestrą
€1250 už III-ąjį semestrą

Galime išrašyti sąskaitą įmonėms bei išrašyti dovanų čekius. 

Registracija