Paskaita apie sakę su Petru Jarašūnu

Paskaita apie sakę su Petru Jarašūnu

Data ir laikas:

2023-11-23, 18:00

Vieta:

Vyno klubas, Stumbrų g. 15, Vilnius

Kaina:

40 €

Registruotis

...trumpai apie sakę 
Pasaulio gastronomijos sostinėse Honkonge, Niujorke, Londone, Kopenhagoje, San Sebastiane ir net Paryžiuje sakė sparčiai skinasi kelią į prestižiškiausių restoranų vynraščius. Priešingai vyraujančiai nuomonei, sakė nėra ryžių degtinė. Tai skaidrus alkoholinis gėrimas, gaminamas fermentuojant ryžius. Nors pagal išvaizdą, stiprumą ir skonį sakė yra artimesnė vynui, vis dėlto tradicinio Japonijos gėrimo gamybos procesas panašesnis į alaus. Sakės gamybai naudojami tik 4 ingredientai: ryžiai, vanduo, mielės ir koji.

 

DEGUSTACIJA

Kokybiškos, šioje paskaitoje pristatomos, Junmai, Ginjo ir Daiginjo kategorijų sakės kartu tesudaro tik apie 25 % pasaulio sakės rinkos, tačiau būtent jos ir yra tai, kas šiuo metu sparčiai populiarėja žymiausiuose pasaulio restoranuose ir baruose.

Paskaitos metu ne tik išgirsime teoriją apie sakės gamybą, istoriją, bet ir ragausime skirtingas sakes, aptarsime sakės ir maisto derinimo galimybes.
 
 
VEDĖJAS - PETRAS JARAŠŪNAS ????

Dėstytojas P. Jarašūnas - rašo straipsnius apie įvairius gėrimus, domisi sakėmis, vyno ir stipriųjų gėrimų ekspertas, baigė „Wine and Spirit Education Trust“ (WSET) studijų III lygio programą (2009), studijuoja WSET Level 4 Diploma, nuo 2009 metų organizuoja keliones po vyno regionus, baigė Whisky Academy mokymus Škotijoje, teisėjauja Lietuvos vyno čempionate, Lietuvos kavos kokteilių su alkoholiu čempionas (2012).
 
Renginio trukmė: 2 val.
Degustacija vyks „Vyno klube“, Stumbrų gatvė 15, Vilniuje
Renginyje gali dalyvauti tik asmenys nuo 20 metų.
Vietų skaičius ribotas.

 

Registracija